Hemp - włókno przyszłości

Hemp - włókno przyszłości

Czas na kolejny krok w kierunku zrównoważonej mody

Środowisko naturalne potrzebuje naszego zrozumienia i podejmowania działań bardziej niż kiedykolwiek. Odpowiedzialne i świadome podejmowanie wyborów w codziennych aspektach naszego życia naprawdę ma znaczenie. Od początku istnienia NAGO, wierzymy że zmiana w świecie zdominowanym przez fast fashion jest możliwa. Czas na nasz kolejny ruch.

Bez wytchnienia szukamy innowacyjnych rozwiązań, alternatywnych zasobów i materiałów, dzięki którym możemy projektować wszystkie elementy zrównoważonej garderoby. Chcemy żeby służyły Ci przez lata. Oprócz ponadczasowego designu, istotne jest dla nas to, żeby nasze ubrania były bezpieczne dla Twojej skóry i przyjazne dla środowiska naturalnego. I właśnie tu pojawia się hemp - jedno z najbardziej wytrzymałych i ekologicznych włókien naturalnych. 

Rozbudowany system korzeniowy, sprawia że konopia (z której powstaje dzianina hemp) bardzo efektywnie pozyskuje wody gruntowe potrzebne jej do wzrostu. Dzięki temu zazwyczaj nie wymaga dodatkowego nawadniania w uprawie. Oprócz tego dostarcza glebie składniki odżywcze, dzięki którym ta zyskuje żyzność. Konopia jest odporna na działanie szkodników, w związku z czym nie trzeba stosować szkodliwych chemikaliów do jej obrony przed nimi. Dodatkowo jest bardzo wydajna w uprawie. Te wszystkie aspekty czynią hemp liderem w obszarze ekologicznie pozyskiwanych materiałów.

Charakterystyka włókien konopnych sprawia, że materiały z dodatkiem hempu są niezwykle wytrzymałe. Dzianina nie zużywa się w takim tempie jak inne - wręcz przeciwnie - z biegiem czasu staje się coraz bardziej miękka i dopasowana do ciała i jego ruchów. Właściwości antybakteryjne i przeciwdrobnoustrojowe konopi pomagają utrzymać ubrania w czystości a skórze oddychać.
Hemp doskonale przyjmuje barwniki, a dzięki swojej odporności na promienie UV, nie pozwala im blaknąć. Hemp sprawdza się doskonale nie tylko w garderobie - to trwałe włókno znajdziesz również w elementach samochodów, uszczelkach czy linach. Również Deklaracja Niepodległości Stanów Zjednoczonych została podpisana na papierze z hempu 🙂

Hemp to nie wszystko. W naszej najnowszej mini kolekcji znajdziesz również kurtkę wypełnioną ociepliną. Dlaczego jest tak wyjątkowa? To pierwsza w historii ocieplina powstała w 100% z recyklingowanego poliestru, która dodatkowo jest w 100% biodegradowalna. Zastosowane przez nas wypełnienie ma niezwykłe właściwości termoizolacyjne, pozostając przy tym niesamowicie miękkie i oddychające. Jej dodatkowym atutem jest to, że błyskawicznie wysycha, nie tracąc również swoich właściwości po zmoczeniu. Dodatkowo posiada właściwości antyalergiczne i antyseptyczne. Wady? Brak.

Poznajcie się