Kaszmir

Kaszmir

Z recyklingu

Wraz z powrotem chłodniejszych dni, do NAGO powrócił recyklingowany kaszmir. Jeden z najszlachetniejszych materiałów, którym możesz otulić się jesienią i zimą. Ciepły, delikatny i miły w dotyku, a jednocześnie dobry dla środowiska.

Kup produkty

Pozyskiwanie kaszmiru to niezwykle czasochłonny proces, dlatego chcąc ograniczyć produkcję nowego kaszmiru, zdecydowaliśmy się dać drugie życie temu, który już istnieje. Włókna odzyskanych swetrów zostały rozbite, oczyszczone i przerobione na nową przędzę. Dzięki recyklingowi tego materiału, udało nam się ograniczyć zużycie wody i zmniejszyć ślad węglowy o połowę w porównaniu z wytworzeniem nowego kaszmiru.

Recyklingowany kaszmir znakomicie zachowuje ciepło, przyjemnie się go nosi i ma cenne właściwości termoregulacyjne – skóra w nim swobodnie oddycha. Od początku istnienia NAGO, surowiec jest dla nas najważniejszy. Przywiązujemy wagę do jego pochodzenia oraz certyfikatów, dlatego nasz kaszmir z recyklingu posiada certyfikat Global Recycled Standard, dzięki któremu możesz mieć pewność, że finalny produkt spełnia wszystkie kryteria środowiskowe, socjalne i produkowany jest z ograniczonym zastosowaniem środków chemicznych.

Kup produkty

Kup produkty

Nasze swetry z recyklingowanego kaszmiru z dodatkiem wełny szyjemy w Polsce. Mają klasyczne fasony, które nigdy nie wychodzą z mody, są precyzyjnie wykończone i świetnie leżą na każdym rodzaju sylwetki. Odpowiednio pielęgnowane będą służyć Ci latami, a ich stonowane jesienne kolory, będą idealnie podkreślać każdą jesienną stylizację.

Kup produkty

Zdjęcia: Michaela Metesová

Modelka: Marta Siniło

Make-up: Edyta Chomka

Sięgnij po więcej: