Kaszmir

Kaszmir

Z recyklingu

Wraz z powrotem chłodniejszych dni, do NAGO powrócił recyklingowany kaszmir. Jeden z najszlachetniejszych materiałów, którym możesz otulić się jesienią i zimą. Ciepły, delikatny i miły w dotyku, a jednocześnie dobry dla środowiska.

Golf z kaszmiru / 16 / 05 / morning most 

Pozyskiwanie kaszmiru to niezwykle czasochłonny proces, dlatego chcąc ograniczyć produkcję nowego kaszmiru, zdecydowaliśmy się dać drugie życie temu, który już istnieje. Włókna odzyskanych swetrów zostały rozbite, oczyszczone i przerobione na nową przędzę. Dzięki recyklingowi tego materiału, udało nam się ograniczyć zużycie wody i zmniejszyć ślad węglowy o połowę w porównaniu z wytworzeniem nowego kaszmiru.

Recyklingowany kaszmir znakomicie zachowuje ciepło, przyjemnie się go nosi i ma cenne właściwości termoregulacyjne – skóra w nim swobodnie oddycha. Od początku istnienia NAGO, surowiec jest dla nas najważniejszy. Przywiązujemy wagę do jego pochodzenia oraz certyfikatów, dlatego nasz kaszmir z recyklingu posiada certyfikat Global Recycled Standard, dzięki któremu możesz mieć pewność, że finalny produkt spełnia wszystkie kryteria środowiskowe, socjalne i produkowany jest z ograniczonym zastosowaniem środków chemicznych.

Kaszmirowy sweter / 16 / 01 / desert sand

Golf z kaszmiru / 16 / 05 / morning mist

Nasze swetry z recyklingowanego kaszmiru z dodatkiem wełny szyjemy w Polsce. Mają klasyczne fasony, które nigdy nie wychodzą z mody, są precyzyjnie wykończone i świetnie leżą na każdym rodzaju sylwetki. Odpowiednio pielęgnowane będą służyć Ci latami, a ich stonowane jesienne kolory, będą idealnie podkreślać każdą jesienną stylizację.

Golf z kaszmiru / 16 / 05 / morning mist

Zdjęcia: Michaela Metesová

Modelka: Marta Siniło

Make-up: Edyta Chomka

Sięgnij po więcej: