#nagogirls

Koniec starego i początek nowego roku zawsze skłaniają do podsumowań i nowych założeń. Dziś szczególnie. 2020 sprawił, że musieliśmy nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości. Dopasować się do niej musiały firmy, marki, ale przede wszystkim całe społeczności.

Przekonaliśmy się, że „zwolnij, rozejrzyj się wokół”, przestało być tylko hasłem wołającym z nagłówków gazet, kont internetowych czy profili nauczycieli budowania samoświadomości. W końcu bezpośrednio zaczęło dotyczyć to nas. Wystarczyło kilka tygodni, żebyśmy przewartościowali to, co w życiu najważniejsze, a potem zajrzeli do szaf i uznali, że mamy aż nadto.

A gdy już się tym szafom dokładnie przyjrzeliśmy, zrozumieliśmy, że najważniejsza jest dla nas jakość, bezpieczeństwo i wygoda. Po prostu: „wear better”. Do pracy, która przeniosła się w sporej mierze przed kamery komputera, zaczęliśmy coraz częściej zakładać dresy. A żeby poprawić sobie humor, ozdabialiśmy je biżuterią.

Każdy tę nową rzeczywistość musiał ułożyć inaczej. Nie inaczej było z NAGO girls – bohaterkami nowego cyklu NAGO. To dziewczyny takie jak ty – wyjątkowe. Żyjące świadomie i uważne na kwestie ekologii, spełniające swoje marzenia, choć nie zawsze bywa łatwo, marzące o lepszym świecie i starające się wywrzeć na niego jak największy wpływ. Zaczynając od siebie. Działając lokalnie. Bo stąd bierze się największa siła.

Dlaczego 2020 był przełomowy?

Co zmieniło się w ich życiu?

Jak odnajdują się w nowej rzeczywistości?

I w końcu – jak zmieniło się ich podejście do mody?

My pytamy. One odpowiadają.

Julia Pośnik

Jest absolutnie pewna swojego talentu. I słusznie. Za Julią Pośnik nie stoi żadna wytwórnia muzyczna, żaden PR-owiec. Na wszystko zapracowała sama. W 2020 roku zdradziła: „Zakochałam się w nieznajomym”. Ale to rozgrzewka. Najlepsze dopiero przed nami.
Przeczytaj

Bela Komoszyńska

Wrażliwa na ludzi i znaki, które daje jej kosmos. Czuła na zmiany – w sobie i na zewnątrz. Bela Komoszyńska, sceniczna nimfa, nie oczekuje już powrotu do normalności, którą znaliśmy jeszcze przed 2020 rokiem. „To już niemożliwe”, mówi.
Przeczytaj

Joanna Witek-Lipka

Dobę, w znany tylko sobie sposób, umie wydłużyć przynajmniej kilkukrotnie. W jej pracy sztuka przeplata się z urodą, a białe koszule poprawiają humor. Joanna Witek-Lipka nigdy nie narzeka. Tylko działa.
Przeczytaj

Marianna Yurkiewicz

Na świat patrzy czule. Tak jak na ludzi, którzy stają na jej drodze. Siłę i determinację w walce o spełnienie swoich marzeń czerpie ze sportu. Marianna Yurkiewicz to nie tylko jedna z najzdolniejszych wizażystek na świecie, współpracująca m.in . z Diorem czy Givenchy, ale też utalentowana zawodniczka jiu-jitsu przywożąca z zawodów kolejne medale.
Przeczytaj

Paulina Klepacz

Poświęcanie większej uwagi sobie i bliskim. Jeśli wygoda – to ze świadomą nutą elegancji. Do tego nowe projekty zawodowe i kolejne zrealizowane pomysły. Rok 2020 był dla Pauliny Klepacz łaskawy.
Przeczytaj

Oliwia Bosomtwe

Jeszcze nie skończyła 30 lat, a swoim zawodowym doświadczeniem mogłaby się podzielić z kilkoma osobami. Oliwia Bosomtwe, dziennikarka, jeśli tylko o czymś zamarzy, od razu to realizuje. To jej największa siła.
Przeczytaj

Rozmowy: Maja Chitro
Zdjęcia: Karol Grygoruk
Make-up: Karolina Golis